کد خبر : 2165
تاریخ انتشار : دوشنبه 20 بهمن 1399 - 15:03
-

نقش شوراهای اسلامی و شهرداری ها در گسترش و توسعه ورزش

نقش شوراهای اسلامی و شهرداری ها در گسترش و توسعه ورزش

رضا منوچهری کارشناس ارشد علوم اجتماعی در یادداشتی به نقش شوراهای اسلامی و شهرداری‌ها در گسترش و توسعه ورزش پرداخت. یادداشت جرجان خبر به قلم رضا منوچهری کارشناس ارشد علوم اجتماعی؛ شهرداری‌ها نقش بسزایی در ارائه خدمات اجتماعی از جمله ورزش را به شهروندان دارند. تمامی شهرها می‌بایست جهت رسیدن به پویایی و شادابی و

رضا منوچهری کارشناس ارشد علوم اجتماعی در یادداشتی به نقش شوراهای اسلامی و شهرداری‌ها در گسترش و توسعه ورزش پرداخت.

یادداشت جرجان خبر به قلم رضا منوچهری کارشناس ارشد علوم اجتماعی؛ شهرداری‌ها نقش بسزایی در ارائه خدمات اجتماعی از جمله ورزش را به شهروندان دارند.


تمامی شهرها می‌بایست جهت رسیدن به پویایی و شادابی و سلامت اجتماعی به شهر دوست‌دار ورزش بدل شوند.


رسالت اصلی شهرداری‌ها در زمینه ورزش فراهم سازی زمینه های فعالیت خانواده ها در ورزش شهروندی است. از این رو شهرداری‌ها می‌توانند در راستای همگانی کردن ورزش (نه ورزش همگانی) گام‌های موثری برداشته وعلاوه بر این با تشکیل باشگاه در حوزه قهرمانی نیز ورود پیدا نمایند.


لذا شهرداری‌ها با فراهم آوردن زمینه های ورزش شهروندی و همکاری با هیئت‌های مختلف ورزشی می‌توانند همه رشته های ورزشی را در راستای توسعه همگانی همراهی و تقویت نمایند که نتیجه این امر نیز سلامت اجتماعی را به همراه خواهد داشت که یکی از اهداف مدیریت شهری می‌باشد .


شهرداری و شورای اسلامی موظف هستند با برنامه ریزی صحیح نسبت به توزیع عادلانه و منطقی امکانات در نقاط مختلف شهر و برای شهروندان متناسب با استعداد های موجود فرهنگی؛اجتماعی؛اقتصادی؛قومیتی و … اقدام نماید و در این زمینه هم امکانات و سازو کار لازم برای تمامی رشته های ورزشی که ظرفیت توسعه همگانی و آموزش شهروندی دارند باید منطقی و عادلانه فراهم شود.


با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدالظله العالی) همه آحاد مردم باید ورزش را جدی بگیرند و آن را برای خود یک ضرورت به حساب بیاورند . چرا که جامعه ورزشکار جامعه ای است با نشاط و زنده و پر تلاش که جوامع امروزی ما قطعا نیازمند این نشاط و شادابی جهت پویایی و… است.

مدیریت شهری در شهرداری ها باید بر انسان محور بودن شهرها تاکید داشته باشد و ورزش را بعنوان یکی از ارکان زندگی وحیات مد نظر قرار داده و ارائه خدمات ورزشی را نیز در برنامه های خود و سبد خدمات خانوار به شهروندان قرار دهد.

قطعاً ورزش جدای از مباحث قهرمانی می‌تواند به‌عنوان یکی از محور های پیشگیرانه در مقابل بسیاری از معضلات و ناهنجاری‌ها و بزهکاری‌های اجتماعی عمل نماید که با توسعه همگانی و شهروندی ورزش و فراهم آوردن زمینه های فرهنگی دستیابی مدیریت شهری به بسیاری از اهداف فراهم گردیده و سهل تر خواهد شد.

رضا منوچهری رئیس هیئت انجمن‌های ورزشهای رزمی استان گلستان

انتهای پیام./

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.